Cenaclul literar „Luceafărul” Giurgiu, în parteneriat cu Centrul Cultural „Ion Vinea” Giurgiu, Consiliul Local al Seniorilor – Primăria Giurgiu și Asociația culturală și de tineret „Ion Vinea” oganizează miercuri, 22 februarie 2017, ora 17.00, la Centrul Cultural „Ion Vinea” (Zalomit), evenimentul literar-artistic „POEME ÎNDRĂGOSTITE DE DRAGOBETE”.
În program:
~”Poemele iubirii”, lectură publică
Prezintă: Remus Găina, Dunia Pălăngeanu, Aurel Petre, Marilena Perijoc, Gica Ciobanu, Ioana Soare, Andrei Șerbănescu, Georgeta Constanda, Gigica Peptănaru, Apostol Sandica, Nicoleta Bălțatu, Cornelia Chioseaua, Daniela Grama și alți membri ai cenaclului
~”Melodii de dragoste” cu interpretii: Mihaela Stoica (muzică folk), Carmen Lungu, Laura Cernea (muzică usoară), Georgeta Vasile Măsură, Selena și Valentin Mărgean, Ilona și Denisa Amieroaie, Daniel Sima, Teodora Ivanuș (muzică populară)
~Iubirea în cugetările lumii, prezintă Dunia Pălăngeanu
~Expoziții de artă vizuală și mărțișoare
~Cartea de dragoste/Expoziție de carte realizată de Școala „Savin Popescu” și CNIM din Giurgiu
~Momente coregrafice
Moderatoare, Dunia Pălăngeanu
Ultima modificare: 22.02.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu